miercuri, iunie 24, 2026
17.3 C
Bistrița

Tânăr de 26 de ani prins drogându-se lângă un club din Bistrița

Surse

Un tânăr de 26 de ani a fost surprins de jandarmi în noaptea de sâmbătă spre duminică, în timp ce consuma droguri lângă un club din Bistrița. Incidentul a avut loc în jurul orei 02:30, când jandarmii de la Detașamentul 1 Mobil Bistrița au observat un grup de tineri cu un comportament suspect.

În urma verificărilor, s-a descoperit că unul dintre aceștia consuma o substanță albă, considerată a avea efecte psihoactive. Jandarmii l-au legitimat pe tânăr și au întocmit actele de sesizare pentru infracțiunea de deținere de droguri de risc pentru consum propriu, fără drept.

Documentele au fost predate polițiștilor pentru a continua cercetările. Purtătorul de cuvânt al IJJ Bistrița-Năsăud, Georgeta Cășvan, a reamintit că deținerea și consumul de substanțe interzise sunt infracțiuni grave, prevăzute de legislația actuală și atrag răspunderea penală.

Acest caz scoate în evidență problema consumului de droguri în rândul tinerilor și măsurile necesare aplicate de autorități pentru a combate astfel de activități ilegale.

Hot this week

Ce poate vizita publicul la Penitenciarul Bistrița în ziua porților deschise?

Penitenciarul Bistrița anunță organizarea Zilei porților deschise pentru miercuri,...

Violonista Iarina Vasile de la Liceul de Muzică Tudor Jarda, la MusicArte Italia: ce a demonstrat în fața juriului internațional?

La MusicArte International Competition, desfășurat în Palazzo Serafini Sauli...

Topics

Related Articles

Popular Categories