marți, iunie 9, 2026
16.7 C
Bistrița

Accident Grav cu Trei Mașini pe DN 17: O Femeie a ajuns la Spital

Surse

Luni, un accident rutier a avut loc pe DN 17 la ieșirea din Livezile spre Unirea, implicând trei autoturisme. În incident au fost implicate opt persoane, dintre care o femeie cu traumatism nazal a fost transportată la spital pentru investigații suplimentare.

Accidentul s-a produs când un autoturism condus de o femeie de 24 de ani, din Anieș, a intrat în coliziune cu un autoturism condus de un bărbat de 56 de ani, din Rodna. Acesta a fost proiectat într-o altă mașină condusă de o femeie de 62 de ani, din Sângeorz-Băi.

Echipajele de intervenție de la SMURD și pompieri au reacționat rapid, asigurând locul accidentului. Toți șoferii testați cu etilotestul au avut rezultate negative, iar polițiștii continuă investigațiile pentru a determina circumstanțele exacte ale accidentului.

Evenimentul a subliniat importanța siguranței rutiere pe sectoarele de drum aglomerate și a ridicat nivelul de conștientizare cu privire la respectarea regulilor de circulație. Accidentul nu a generat victime grave în afară de femeia transportată la spital, însă a atras atenția asupra pericolelor de pe drumurile publice aglomerate.

Hot this week

Topics

Pictura de un kilometru: elevii Palatului Copiilor Bistrița pregătesc un festival de culoare

Elevii Palatului Copiilor Bistrița au finalizat proiectul „Pictura de...

Avarie Aquabis în Jelna: întrerupere parțială a apei de la 11:30 până la 15:00

Conform comunicatului Aquabis, o avarie pe rețeaua de distribuție...

Related Articles

Popular Categories